Uzay turizmi testi başarısız oldu

0

uzay turizmi testi

Virgin Galactic tarafından yürütülen uzay turizmi testi başarısız oldu. VSS Unity isimli aracın çalışması sırasında aksaklık yaşandı.

Uzay turizmi testi motor arızası nedeniyle başarısız oldu

Uzay turizminin, geleceğin en hızlı büyüyecek sektörleri arasında olacağı tahmin ediliyor. Bunun için birçok şirket, insanları uzaya götürebilmek için yarış halindeler.

Uzay araçları konusunda ileri tecrübeye sahip olan Virgin Galactic de VSS Unity isimli aracıyla bu sektörde yer almaya çalışıyor. Yapılan son testlerde VSS Unity ile ilk motorlu uçuşun yapılması planlanıyordu. Araç 50 bin fit yüksekliğe çıkarıldı ancak VSS Unity bırakılma esnasında motoru çalışmadı. Dolayısıyla iki yıldır ilk motorlu uçuş testini yapacak olan aracın testleri başarısız sonuçlandı.

Virgin Galactic yetkilileri gerekli araştırmayı yapacaklarını ve yakın zamanda yeniden uçuş testi gerçekleştireceklerini söyledi. Virgin Galactic, 2021 yılında VSS Unity ile 6 uzay turistini seyahate çıkarmayı planlıyor. Bu uzay turizminin kişi başı maliyetinin ise 250 bin dolar olacağı konuşuluyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>