Uzay ülkesinin başkanı belli oldu!

0

Asgardia devlet başkanı

Uzay ülkesi Asgardia devlet başkanı, yapılan yemin töreninin ardından göreve başladı. Asgardia devlet başkanı, ilk uzay ülkesi başkanı olarak tarihe geçti.

Asgardia devlet başkanı yemi etti

Uzay kolonileri oluşturmak için kurulan Asgardia devleti, mevcut anayasası kapsamında milletvekilleri ile çalışmalarını yürütüyor. Azerbaycan asıllı bilim ve iş adamı Igor Ashurbeyli tarafından kurulan uzay ülkesi, 200 binden fazla üyeye sahip. Ayrıca bu uzay ülkesinin vatandaşı olmak isteyenler, yıllık 100 dolar ödeyerek vatandaşlık alabiliyorlar.

Yemin töreninde konuşan Ashurbeyli, 10-15 yıl gibi bir sürede uzay yolculuklarına başlayacaklarını, 25 yıl içerisinde ise Ay’da yerleşim bölgesi kurmak istediklerini belirtti.

İnternet sitesine üye olmanın ücretsiz olduğu Asgardia’nın, Türkiye’den de çok fazla üyesi bulunuyor. Web sitesinde verilen bilgilere göre İstanbul’da n16.851, Ankara’dan 5.813, İzmir’den ise 4.568 üye yer alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>