V kanatlı drone tanıtıldı

0

V kanatlı drone

CES 2020’de Zero Zero Robotics tarafından geliştirilen, V kanatlı drone V-Coptr Falcon tanıtıldı. V-Coptr Falcon, özellikle uçuş süresiyle dikkat çekiyor.

V kanatlı drone 50 dakika havada kalıyor

Zero Zero Robotics şirketi, CES 2020’de ilginç drone tasarımıyla dikkat çekti. V-Coptr Falcon isimli drone modelini tanıtan şirketin tasarımında, V şeklinde katlanabilir iki pervane yer alıyor.

Özel bir tasarıma sahip olan V-Coptr Falcon, bu tasarımı sayesinde rakiplerinden daha uzun süre havada kalabiliyor. Genellikle sıradan dronelar 10 ila 30 dakika havada kalabilirken, V-Coptr Falcon yaklaşık olarak 50 dakika havada kalabiliyor. Üstelik droneun bataryası bittiğinde, hızlı bir şekilde batarya değişimi yapılabiliyor.

Snapdragon işlemciye sahip olan drone, önündeki iki kamerayı da kullanarak engellerden kaçabiliyor. Yapay zekayla yavaş moda alınabilen drone, nesne takibi yaparak çekimler de gerçekleştirebiliyor.

Full HD 120fps, 2.7K 60fps veya 4K 30fps video kaydı yapabilen drone, video çekimlerinde üstün performans gösteriyor. Üstelik bu drone ile 7 km’ye kadar görüntüler alınabiliyor. V-Coptr Falcon’un satış fiyatının ise 999 dolar olacağı ve Şubat ayında satışlarına başlanacağı belirtiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>