Vadiden Hikayeler #1: DO Venture Partners

0

TechInside’ın Silikon Vadisi’nde gerçekleştirdiği yeni röportaj dizisi Vadiden Hikayeler, DO Venture Partners ile başlıyor.

Türk girişimcilerin Silikon Vadisi’ndeki deneyimlerini mercek altına alacağımız bu röportaj dizisi sayesinde, yeni girişimcilere çok önemli bir deneyim aktarımı gerçekleştirirken, ülkemiz sermayesini, iş ve beyin gücünü dünyadaki rakiplerine karşı hazırlayacak start-up’ların öykülerini de kayıt altına alıyoruz.

Dünyadaki teknolojinin merkezi Silikon Vadisi

Serimizin ilk röportajında, DO Venture Partners’ın kurucusu Duygu ÖKTEM CLARK, Silikon Vadisi’ndeki Start-up’ını nasıl kurduğunu, hedeflerini, çalışma düzenini, Vadi’deki sert rekabette karşılaştıkları engelleri, yatırım toplama sürecindeki aşamaları ve zorlukları anlatıyor.

Duygu ÖKTEM CLARK bu aşamada Türk girişimcilere, çok değerli bir uyarıda bulunuyor ve çok sık yapılan, ardından da pişman olunan bir hatayı hatırlatıyor: Yatırım bulmak için acele etmeyin ve mümkün olduğu sürece Start-up’ınızı öz kaynaklarınızla büyütmeye çalışın. Böylece hem iş sürecinin başında düzeninizi oturturken yatırımcı baskısından kurtulup daha özgür hareket etme kabiliyetine sahip olacaksınız, hem de şirketiniz değerlenirken elinizde daha fazla hisseniz bulunacak, daha fazla kazanç elde edeceksiniz.

DO Venture Partners’in son derece değerli deneyimlerini TechInside okurlarına aktardığımız röportajımızı aşağıda izleyebilirsiniz. TechInside’ın YouTube kanalına ve e-mail listesine abone olarak, hem serimizdeki yeni röportajlar yayınlandığında onlara kolayca ulaşabilir hem de teknoloji sektöründeki önemli haberlere ve gelişmelere ilk siz erişme şansını yakalayabilirsiniz.

 

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>