Vadiden Hikayeler ile Silikon Vadisi’ndeki Türk girişimcileri tanıyoruz!

0

vadiden hikayeler

TechInside olarak yeni bir seriye başlıyoruz. Vadiden Hikayeler adını verdiğimiz serimiz ile Silikon Vadisi’nde başarıdan başarıya koşan Türklerin hikayelerine yer veriyoruz.

Vadiden Hikayeler ile Silikon Vadisi’ndeki Türk girişimcileri tanıyoruz!

Türk girişimcilerin Silikon Vadisi maceraları nasıl başlıyor? Bu süreç nasıl başladı? İş ve proje geliştirme süreçlerinde neler yaşadılar? İlk günden bugüne geçen dönemlerde Türkiye ile ABD arasında, girişimciler ve şirketlerin verdiği destekler arasında nasıl benzerlikler ve farklılıklar var? İşte tüm bu soruların yanıtlarını Vadiden Hikayeler serimizde bulabilirsiniz.

Duygu ÖKTEM CLARK kimdir?

Yeni video serimizin ilk bölümünde, DO Venture Partners kurucusu Duygu ÖKTEM CLARK ile konuştuk. 3 yıldır, San Francisco’da yaşayan Duygu Öktem, Bilgisayar Mühendisliği bölümünün sonrasında TÜBİTAK’ta Avrupa Birliği ofisinde çalışmaya başlayan Öktem, ICT teknoloji projelerinden sorumlu oldu.

Bu görevin sonrasında ise, Türk Telekom’un Avrupa Birliği projelerinden sorumlu yönetici olarak görev almaya başlayan Duygu Öktem Clark, bu görevin ardından Türk Telekom’un girişimciler ile işbirliği yapması konusunda önemli bir görev aldı.

Türk Telekom Pilot hızlandırma programının da kurucularından biri olduktan sonra, bu önemli görevin temelini oluşturan kişilerden oldu. 2015 yılında da San Francisco’ya geldikten sonra, girişimcilik macerasını Silikon Vadisi’ne taşımış oldu. 

Silikon Vadisi’ndeki rekabetin Türkiye’ye kıyasla çok daha yüksek seviyelerde olduğunu vurguluyor. Hem yatırımcıların hem de girişimcilerin, birbirleri arasında rekabet içinde olduğu bir gerçek. Duygu Öktem Clark’ın en büyük hedefi ise, önümüzdeki yıllar içinde, Türkiye’den Silikon Vadisi’ne gelen ve büyük başarılar elde eden girişimcilerin ortaya çıkmasına destek olmak. 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>