Vakko online satışlarını durduruyor

0

Moda perakendecisi mağazalarını kapatmasının ardından online satışlarını da durdurdu

Vakko, online satışlarını durdurduğunu açıkladı. Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, 31 Mart saat 24.00 itibarıyla e-ticaret satışlarına geçici süreyle ara verdiğini bildirdi.

Vakko ayrıca 18 Mart’ta yine KAP’taki duyurusunda mağazalarını kapattığını ve üretimini geçici süreyle durdurduğunu aktarmıştı. Fakat o açıklamada online mağazalar ve mobil uygulama üzerinden satışların devam edeceği ifade edilmişti. Dün gelen açıklamayla online satışlar da durdurulmuş oldu.

Mavi Jeans ve LC Waikiki de durdurmuştu

Vakko’nun KAP’taki duyurusunda, “31 Mart 2020 saat 24.00’e kadar olan tüm siparişlerin müşterilere en kısa zamanda ulaştırılması ve 31 Mart 2020 saat 24.00’e kadar olan  online siparişlerin iade süreçlerinin 90 güne uzatılmasına, karar verilmiştir.  31 Mart 2020 saat 24.00’den sonra online mağazalarımız ve Vakko app’ten satın alınan ürünler ise ‘Evde Kal’ çağrısı sona erdiğinde en kısa sürede müşterilere ulaştırılacaktır.” ifadelerine yer verildi.

Öte yandan, dün diğer iki moda perakendecisi Mavi Jeans ve LC Waikiki de online satışlarını durdurmuştu.

Kerem Fındık

Yaklaşık 14 yıllık dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyorum. Okuma, araştırma ve yazmayı seviyorum. Girişimcilik ve yeni teknolojiler ilgilendiğim alanların başında yer alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>