Valve Index ne zaman çıkıyor?

0

Valve Index

Sanal gerçeklik kaskı Valve Index hakkında yeni detaylar belli oluyor. Sanal gerçeklik kaskının özellikleri ve çıkış tarihiyle ilgili yeni bilgiler geliyor.

Valve Index özellikleri

Valve, oyun sektörüne yönelik sanal gerçeklik kaskı geliştiriyor. Index ismiyle piyasaya çıkacak modelin, Mayıs ayı içerisinde duyurulması bekleniyor. Ancak bu süreçte Index’e ait teknik özellikleri de belli olmaya başladı.

Index’in çalışabilmesi için bilgisayar gibi bir donanıma ihtiyaç duyulduğu belirtiliyor. Ayrıca Index için 4 çekirdekli bir işlemci ve GTX 1070 benzeri ekran kartına ihtiyaç duyuluyor.

Sanal gerçeklik kaskının ön kısmında iki adet kamera bulunuyor. Kullanıcı hareketlerini takip eden kask, bu hareketlerin sanal ortama aktarılmasını sağlıyor. Daha sonra fiziksel hareketler, sanal bir şekilde oyunda kontrolü sağlıyor.

Kendi ses sistemine de sahip olan kask, sanal gerçeklik deneyimine ses deneyimini de etkiliyor. Mayıs ayında duyurulması beklenen Index, 15 Haziran’da satışa çıkacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>