Vanadyum iyon batarya startupı yatırım aldı

0

Vanadyum iyon batarya

Vanadyum iyon batarya startupı Standard Energy, 8.9 milyon dolarlık yatırım aldı. Bu yatırım, vanadyum iyon bataryaların gelecek potansiyelini de ortaya koyuyor.

Vanadyum iyon batarya startupı: Standard Energy

Vanadyum iyon batarya geliştiricisi olan Standard Energy, SoftBank Ventures Asia’dan 8.9 milyon dolarlık C Serisi topladığını duyurdu. Güney Kore merkezli şirket, pillerinin lityum iyona göre avantajlarının daha az tutuşma riski ve vanadyum tedarik etme kolaylığı olduğunu söylüyor. Elektrikli araç üreticilerinin potansiyel bir lityum iyon pil sıkıntısı ile karşı karşıya kalmış olmalarının da vanadyumu bu konuda ön plana çıkarıyor.

Standard Energy CEO’su Bu Gi Kim, lityum iyon pillerin yerini almak yerine, birbirlerini tamamladıklarını söyledi. Vanadyum iyon piller yüksek enerjiye, performansa ve güvenliğe sahiptir, ancak lityum iyon piller kadar kompakt değildir.

Bu Gi Kim’e göre lityum iyon piller, elektrikli araçlar veya akıllı telefonlar gibi tüketici cihazları gibi mobil olması gereken donanımlarda kullanılmaya devam edecek. Ancak vanadyum iyon piller, rüzgar ve güneş enerjisi santralleri veya ultra hızlı şarj istasyonları gibi müşteriler için uygun çözümü sunacak.

Kore İleri Bilim ve Teknoloji Enstitüsü (KAIST) ve Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nden (MIT) araştırmacılar tarafından 2013 yılında kurulan Standard Energy şimdiye dek22.5 milyon dolar topladı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>