Varlık ve bakım yönetimi alanında yeni bir satın alım yapıldı

0

Varlık ve bakım yönetimi

Siemens Infrastructure, Brightly Software’i 1.6 milyar dolara satın aldı. Varlık ve bakım yönetimi çözümlerinin bir hizmet olarak yazılım (SaaS) sağlayıcısının satın alınması, Siemens’in bina ve altyapı için yazılım pazarındaki konumunu yükseltmeye yardımcı olmayı amaçlıyor. Brightly’nin varlık yönetimi yazılımı dünya çapında okullar, hükümetler, hastaneler ve üreticiler tarafından kullanılmaktadır.

Brightly, Siemens’in küresel varlığından yararlanmayı beklerken, Siemens, Brightly’nin ABD’deki ayak izinden yararlanmayı planlıyor. Düzenleyici onaylara tabi olan satışın yıl sonuna kadar tamamlanması bekleniyor.

Siemens, şirketin akıllı şehirlere ve sürdürülebilir topluluklara güç sağlayan teknoloji portföyüne katılırken, Brightly’nin bulut tabanlı yeteneklerini kilit sektörlere eklemeyi planlıyor. Satın almanın Siemens’in SaaS işini hızlandırması bekleniyor. Siemens AG başkanı ve CEO’su Roland Busch, anlaşmayı, odaklanmış bir teknoloji şirketi olarak şirketin stratejisinde önemli bir adım olarak nitelendirdi. Busch: “Gerçek ve dijital dünyaları birleştirerek, müşterilerimize en sürdürülebilir ve insan merkezli binaları oluşturmak için dijital dönüşümlerini yönlendirmek için gereken teknolojiyi sağlıyoruz” dedi. “Bugünkü satın alma, özellikle dijital gelir ve hizmet olarak yazılım için büyüme hedeflerimizi destekliyor” diyor.

Siemens AG yönetim kurulu üyesi ve akıllı altyapı CEO’su CEO’su Matthias Rebellius, Brightly’nin satın alınmasının şirketin teklifleri arasında sorunsuz bir veri alışverişi ile “binalar için bir sonraki performans seviyesine sıçramasını” sağlayacağını söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>