Ve Apple 1 trilyon dolar oldu

0

90’ların sonundayken iflası beklenen bir PC üreticisiyken portatif müzik çalar iPod ve dokunmatik ekranlı telefon devrimini yapan iPhone’u üreterek dünyanın en zengin şirketine dönüşen Apple artık resmi olarak dünya tarihinde 1 trilyon değere ulaşan ilk şirket olarak kayıtlara geçti.

1 trilyon dolar

Borsadaki hisselerinin yükselişi ile şirket değeri 1 trilyon dolara ulaşan Apple böylece rakipleri Amazon, Google veya Microsoft gibi teknoloji şirketlerini de geride bırakmış oldu.

Öte yandan Apple’ın 1 trilyon dolar değeri konusunda bazı uyuşmazlıklar da devam ediyor. Apple’ın kendi borsa veri uygulaması iOS Stock App, Apple’ın değerini 1 trilyon dolar olarak gösterirken, rakibi Google’ın borsa veri uygulması Google Finance henüz Apple’ın değerini 1 trilyon dolar olarak kabul etmiyor.

Bu fark da hissenin değerinin gün içindeki dalgalanmasından ve uygulamaların farklı ortalama hesaplarından kaynaklanıyor. 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>