Ve Juicero kapanıyor!

0

Startup’lar tarihinin en tartışmaları ürünü, meyve sıkacağı Juicero’nun üreticisi kepenklerini indirdi.

400 dolar fiyat etiketine sahip olan ve tek yaptığı şey, 7 dolarlık özel meyve suyu paketlerini sıkmak olan  Juicere ilk aşamada topluluk fonlamasından 120 milyon dolar fon toplamış ve tanesi 400 dolar “iri” boyutlara sahip meyve suyu sıkacağını piyasaya sürmüştü. 

Ancak tüm işlevi, hazır meyve paketlerini sıkmaktan ibaret olarak bu cihaz 400 dolarlık fiyatı ile büyük eleştiri konusu olmuş, hakkında sayısız olumsuz eleştiri yayınlanmıştı.

Meyve suyu sıkma paketlerinin de fiyatı 7 doları bulduğu için pratik olarak, bir bardak meyve suyu içmenin fiyatı 7 doları buluyordu.

Juicero’nun CEO’su şimdi bu fiyatlarla pazarda var olamayacaklarını kabul ederek çalışanlarına gönderdiği mektupta şirketin tüm faaliyetlerini durdurduklarını açıkladı. Böylece 400 dolara meyve suyu sıkacağı alan müşteriler de artık bardağı 5 dolara meyve suyu içmek istediklerinde sıkacak meyve paketi bulamayacaklar.

Öte yandan şirket tasviye olmadan önce Juicero’yu ve şirketi başka bir yatırımcıya satmayı deneyecek. Ancak kimsenin bu kadar kötü şöhrete sahip bir ürünü ve şirketi satın almak istemeyeceği düşünülüyor.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>