Veeam, 2014’te gelirlerini yüzde 40 artırdı

0

Veeam_RatmirTimashev
Veeam Software CEO’su Ratmir Timashev

Modern veri merkezlerinin kesintisiz çalışabilmesi için yenilikçi çözümler sunan Veeam Software 2014 yılının finansal sonuçlarını açıkladı. Kümülatif şirket geliri geçen yıla göre yüzde 40 artışla 389 milyon dolar olarak gerçekleşen Veeam, 2014’ün dördüncü çeyreğinde 28’inci kez arka arkaya çift haneli büyüme elde etti.

Yeni Veeam Availability Suite v8 ürününün çıkması BT çözümlerinde yeni bir kategori yaratarak bu sonuçların gerçekleşmesine yardımcı oldu. Veeam Availability Suite v8, Veeam Cloud Connect, NetApp entegrasyonu, çoğaltma ve felaket kurtarma konularındaki güçlendirmeleri de içeren 200’den fazla yeni özellik ve geliştirmeyi tanıttı.

Veeam CEO’su Ratmir Timashev modern iş hayatının 7 gün 24 saat çalıştığını ve arızalardan dolayı kaybedilen zamanın hiçbir şekilde kabul edilir olmadığını, bu nedenle iş dünyasının liderlerinin kesintisiz çalışmalarını sağlayacak teknoloji ortakları aradığını belirtti. Timashev sözlerini şöyle sürdürdü:
“Veeam’in 2014’teki başarısı gerçek hayattaki iş sorunlarını çözen yenilikçi çözümler sağlamamızdan kaynaklanıyor. Veeam Availability Suite v8’i çıkartmamız tahminimizden çok daha başarılı sonuç elde etmemizi sağladı. İlk 60 günde müşterilerimizin üçte birinden fazlası ellerindeki ürünleri güncelledi. Bu da veri merkezine erişilebilirlik sağlamak için şirketlerin ne kadar güçlü bir taleplerini olduğunu gösteriyor. Veeam’in erişilebilirlik çözümleriyle güvence altına alınan dünya çapındaki 8 milyona yakın sanal makineyle, modern veri merkezini sanallaştırma, bulut ve depolama teknolojileri getirerek dönüştürüyoruz. Devam eden büyümemiz, vizyonumuz ve iş yapış şeklimizde ne kadar başarılı olduğumuzu gösteriyor. 2014 harika bir yıldı ve büyümemizin devam edeceğine olan güvenimiz tam. Bu büyüme sonunda 2018’le birlikte hedefimiz olan yıllık 1 milyar dolar ciroya ulaşacağımızı tahmin ediyoruz.”

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>