Veeam 30 Mart’ı Dünya Erişilebilirlik Günü ilan etti

0

veeam_cloudŞirketler için artık sadece yedeklemenin yapılıp yapılmadığı değil, her zaman bu verilere erişilebilmesi önem taşıyor. Veeam Software, bu gerçekten hareketle 30 Mart‘ı Dünya Erişilebilirlik Günü olarak ilan ettiğini duyurdu.

Verilere 7 gün 24 saat erişimin önemli olduğunu kaydeden Veeam Software, BT departmanlarının uygulamaların kullanılamaz hale gelmesi durumunda hızlı bir şekilde yeniden çalışır hale gelmesinin önemine dikkat çekti.

Veeam’in gerçekleştirdiği güncel sektör araştırmasına göre CIO’ların yüzde 82’si bu beklentiyi karşılayamadığını belirtiyor. Bu durum, ayrıca neden şirketlerin yüzde 81’inin BT hizmetlerine ve uygulamalara 7/24 erişebilmek amacıyla artan talepleri karşılamak için veri merkezi modernizasyonuyla ilgilendiğini ve kesintisiz çalışma sağlamaya çalıştıklarını açıklıyor.

Veeam’in verilerine göre yeni başlayanlar için BT’nin iş kritik uygulamaları kurtarması ortalama 2,9 saat sürüyor. Diğer uygulamaların kurtarılması ise ortalama 8,5 saat sürüyor.

CIO’lar eğer bir felaket olursa ve veriyi kurtarmak zorunda kalırlarsa, ortalama her 6 yedeklemeden 1’inin başarısız olduğunu ve bunun bir sürpriz sayılmaması gerektiğini söylüyorlar. Çünkü kurumlar her çeyrek, yedeklemelerinin sadece yüzde 5’ini herhangi bir sorun olmaması için test ediyorlar. Çalışanların, iş ortaklarının ve müşterilerin şahit olacakları basit rahatsızlığın ötesinde bu durum pahalıya mal olabiliyor. Arıza zamanı ve kaybedilen verinin ortalama bir işletmeye maliyeti ise yıllık 10 milyon doları bulabiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>