Venezuela madencilik ile savaşıyor

0

Venezuela madencilik

Venezuela madencilik ile geçimini sağlayan vatandaşlarını çok zor duruma bırakan kanunu onayladı. Venezuela madencilik ekipmanı ithalatına yasak getirdi.

Venezuela madencilik ekipmanı ithalatını yasakladı

Ekonomik olarak çok zor zamanlar geçiren Venezuela, ABD’nin ekonomik yaptırımları ile baş edemez geldi. Bir dolmuş sürücüsü olan Maduro tarafından yönetilen ülke, şu anda batma tehlikesi ile karşı karşıya. Birçok uluslararası anlaşması olsa da ülkede para rezervi olmadığı için nakit sağlanamıyor. Hızlı bir şekilde fakirleşen Venezuela halkı, gıda ihtiyacını karşılamakta zorlanıyor. Tüm bu zorlukların arasında Venezuela hükümeti, madencilik faaliyetlerini de hedef aldı.

Ülkede dolar rezervi bulunmadığı ve ülkenin para birimi Bolivar’ın dolar karşısında yüzde 99,99 değer kaybı nedeniyle halk, kripto para madenciliğine yönelmekteydi. Ülkedeki bazı vatandaşlar, madencilik faaliyetleri ile günlük 6 dolara yakın gelir sağlayabilmekteydi. Ancak Venezuela hükümeti bu konuda da halkı zor durumda bıraktı.

Venezuela hükümeti, çıkardığı yeni kanun ile madencilik ekipmanları ithalatına yasak getirdi. Böylelikle halkın madencilik ile geçimini sağlama imkanı da engellenmiş oldu. Venezuela hükümetinin bu kararının arkasında, ithalat ile daha fazla değer kaybının önüne geçmek olduğu belirtiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>