Venezuela para birimi Petro olacak

0

Venezuela para birimi

Venezuela para birimi değişikliğine giderek, ekonomik krizden kurtulmayı hedefliyor. Venezuela para birimi, milli kripto para birimi olan Petro olacak.

Venezuela para birimi kripto para olacak

Madura, Venezuela’da yaşanan ekonomik sıkıntıları sonlandırabilmek için kripto para sektörüne yönelik çalışmalar yürütüyor. Ülkenin para birimi Bolivar’ın Dolar karışışında çok hızlı değer kaybetmesi, ülkedeki yaşam şartlarını zorlaştırdı. Hatta dolar ile ihracatı önlemek için vatandaşların geçim kaynağı olan madencilik ekipmanlarının ülkeye sokulmasına da yasak getirildi. Bu yöndeki son hamle ise para birimi değişikliği olacak. Venezuela da Bolivar ile birlikte milli kripto para olan Petro, ülkenin yerel para birimi olacak.

Özellikle petrol satışında kullanılan Petro le ABD’nin ekonomik yaptırımlarına karşı önlem alınabilmesi hedefleniyor. 20 Ağustos itibariyle ülkedeki ikinci resmi para birimi olacak olan Petro’nun değeri, Merkez Bankası tarafından belirlenecek. Hatta ülkedeki vatandaşların maaşlarının da Petro ile ödenmesi bekleniyor.

Resmi para birimi olarak ilk defa kullanılacak olan kripto paranın, ülkeyi ekonomik baskıdan kurtarıp kurtarmayacağı şimdiden merak ediliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>