Venezuela’da Adobe hesapları kapatıldı!

0

Venezuela'da Adobe

ABD ile Venezuela arasında yaşanan siyasi gerginlik, yazılım şirketlerine de yansıdı. Venezuela’da Adobe hesapları kapatılarak, hizmet durduruldu.

Venezuela’da Adobe hesapları için ödeme yapılmayacak

Petrol ile başlayan Venezuela ve ABD siyasi gerginliği, farklı sektörlere de sıçramış durumda. ABD doları karşısında Venezuela’nın para biriminin değer kaybetmesi sonrasında, Venezuela’da kripto para kullanımı başlamış ancak buna yönelik de yaptırımlar uygulanmıştı.

Şimdi ise bu gerginlik yazılım ticaretine de sıçrayacak gibi görünüyor. ABD başkanı Trump’ın aldığı karar sonrasında, Venezuela’daki ücretli ve ücretsiz tüm Adobe hesapları kapatıldı. Üstelik ücretli kullanıcılara geri ödeme yapılmayacağı da duyuruldu.

Adobe tarafından yapılan açıklamada ise 13884 numaralı İcra Emri kapsamında tüm faaliyetlerin durdurulması gerektiği ve bu nedenle hiçbir şekilde ödeme yapılamayacağı belirtildi.

Kullanıcılara 28 Ekim’e kadar depoladıkları içerikleri indirmek için izin verildiği de belirtildi.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>