Ventures girişim sermayesi oluşturuldu

0

ventures

Ventures adlı girişim sermayesi dünyanın en büyük otomobil üreticileri Renault, Nissan, Mitsubishi tarafından oluşturuluyor. Ventures ile 1 milyar dolarlık fon sağlanacak.

Ventures yatırım fonu

Renault, Nissan, Mitsubishi özerk sistemler, ağ bağlantısı ve yapay zeka gibi “yeni mobilite” yatırımlarına odaklanmayı hedefliyor. Bunun için ortak bir çatı altında başlatılan yatırım fonu ile yeni teknolojiler geliştirilecek, yatırımlar yapılacak.

Stratejik bir yatırımcı olan yeni fon, portföy şirketleri tarafından geliştirilen teknolojileri, grubun oluşturduğu üç için şirket içi kullanıma sokacak. Aynı zamanda girişimcileri kuluçka planına alınacak. Desteklenen start-up’lar yaşam döngüsü boyunca yatırım alacak.

Elbette yatırımlar sadece bu 3 şirket ile sınırlı değil. Toyota, bu yılın başlarında robotik ve yapay zeka şirketlerini desteklemek için bir yatırım aracı kurdu. Ford ise Detroit’teki bir hızlandırıcı programında Techstars ile birlikte çalışıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>