Veri bilimcilere yapılan yatırım artıyor

0

Veri bilimciler

Birleşik Krallık Dijital, Kültür, Medya ve Spor Dairesi (DCMS) tarafından veri bilimcilere yapılan yatırımlar hızla artmaya devam ediyor.

Parlamento Caddesi düşünce kuruluşu tarafından alınan veriler, DCMS’nin 2017 ve 2021 yılları arasında veri bilimcisi ve veri analisti rollerine tahmini olarak 20.606.100 Sterlin harcadığını gösteriyor.

AG Grid CEO’su Niall Crosby: “Günümüzün dijital dünyası çok fazla veri yaratıyor ve bu verilere dayalı olarak işleme, anlama ve karar verme yeteneği çok önemli. Veri analitiğine yatırım yapmak Kültür, Medya ve Spor Bakanlığı’nın daha verimli çalışmasını sağlayacaktır. Hükümetin bu alanda yaptığı yatırımı görmek beni mutlu ediyor” diyor. Geçen yıl veri bilimcisi/analist rollerine rekor yatırım yapıldı. DCMS tarafından 2021’de yeteneğini desteklemek için yaklaşık 7.383.000 Sterlin harcandı.

2021 itibariyle DCMS, veri bilimi ile ilgili yaklaşık 150 tam zamanlı personel istihdam etmektedir.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>