Veri merkezi güvenliği için NetBotz 250

0

Schneider Electric, veri merkezlerinin fiziksel güvenliklerinin daha yalın bir şekilde sağlanması için NetBotz 250’yi geliştirdiğini duyurdu. Bu düşük maliyetli, ölçeklenebilir yeni kabin erişim denetimi ve çevresel izleme cihazı, kritik IT varlıklarını gerçek zamanlı ve proaktif olarak izliyor. Böylece IT operasyonlarını aksatabilecek ve güvenilirliği azaltabilecek fiziksel tehditlere, çevresel risklere veya insan hatalarına karşı koruma sağlıyor. NetBotz 250, yalnızca çevre izleme, yalnızca kabin erişimi veya ikisinin bir birleşimi olmak üzere değişen uygulamaların IT dağıtımları için kullanılabiliyor.

Veri merkezleri kurumlar için stratejik bir varlık

NetBotz 250’yi işin devamlılığı açısından kritik önem taşıyan veri merkezlerini kapsamlı bir koruma altına almak için geliştirdiklerini belirten Schneider Electric Orta Doğu Bölgesi BT İş Birimi Genel Müdür Yardımcısı Filiz Gökler; “Veri merkezleri kurumlar için stratejik bir varlıktır ve iş sürekliliğinin sağlanması açısından büyük bir önem taşırlar. Bu nedenle reaktif izleme yerine, proaktif izleme yaparak tehditleri durdurmak, bugünün kritik öncelikleri arasında yer alıyor. NetBotz 250, şirketlerin tehditlere karşı proaktif bir koruma sağlayabilmeleri ve kesinti süresi maliyetlerini ortadan kaldırmak için geliştirildi. Böylece veri merkezi sistemlerinin daha güvenilir ve kapsamlı bir şekilde korunması için ölçeklenebilir, ekonomik, yalın ve verimli bir yöntem sunuyoruz” dedi.

İş risklerini en aza indirmek için geliştirildi

NetBotz 250’nin gelişmiş özellikleri NetBotz’a bağlı kablosuz sıcaklık ve nem sensörleri için hızlı ve esnek dağıtıma yardımcı yerel destek sunuyor. Aynı zamanda spot sıvı, titreşim ve duman algılama gibi ilave kablolu sensörleri de destekliyor. Bu özellikler, çevresel tehlikeleri anında tespit etmek, kesintileri önlemek ve kesinti sürelerini en aza indirmek için hızlı müdahale yapılabilmesini sağlıyor. NetBotz 250, APC kabinleri ve StruxureWare Data Center Expert ile uyumlu, bu sayede mevcut bir kurulum tabanına sorunsuz bir şekilde entegre olarak kolay ve verimli dağıtım, yapılandırma ve yönetim imkanı sağlıyor ve IT ekipmanını korumaya birkaç dakika içinde başlıyor.

Kabin erişim kontrolü işlevselliği, 125 kHz ve 13,56 MHz okuyucu frekanslarında olmak üzere iki kol kitinde mevcut ve kabin erişimini yalnızca kimliği onaylanmış olan kullanıcılarla kısıtlıyor. Bir güvenlik ihlali durumunda IT personelini bilgilendirmek üzere uyarılar ve sinyal alarmları gibi çıktılar yapılandırılabiliyor.

NetBotz 250’nin StruxureWare Data Center Expert ile entegrasyonu, veri merkezinin her düzeyinde etkinlik ve bağlanabilirlik sağlıyor. Enerji tüketimini azaltmak, sistemin çalışma süresini korumak ve planlama ve operasyonel performansı artırmak için fiziksel altyapı ve ağa bağlı cihazların merkezi olarak izlenmesine ve yönetilmesine olanak tanıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>