Veri merkezi soğutmada yapay zeka dönemi başladı

0

Veri merkezi soğutma

Son çalışmalara göre veri merkezi soğutmada yapay zeka maliyet tasarrufu sağlıyor. Veri merkezlerinin yoğun enerji kullanıcıları olmasıyla birlikte, yapay zeka destekli araçlardan oluşan yeni bir liste, onların daha verimli olmalarına yardımcı oluyor.

Evoque tarafından işletilen ve AT&T’nin veri merkezlerini 2019’da 1.1 milyar dolara satın alan Chicago bölgesindeki bir ortak yerleşim veri merkezi buna örnek oldu. Austin, Teksas’taki Data Center World konferansında, Evoque tasarım ve inşaat başkan yardımcısı John Diamond, AT&T’nin veri merkezlerinin çeşitli zorluklardan muzdarip olduğunu söyledi.

Evoque, Chicago bölgesindeki 5MW, 100.000 fit karelik veri merkezinin bir değerlendirmesini yapmak için BGIS ile ortaklık kurdu. Bulgular şunlardı: 48 derece Fahrenheit soğuk su kaynağına sahipti ve 121 bilgisayar odası klima santrali (CRAH) ünitesinden 112’si yüzde 50 fan hızında çalışıyordu. Toplam fan enerji tüketimi 430 kW’tı.

BGIS, soğutmayı izleyen, kontrol eden ve otomatikleştiren Vigilent Dynamic Cooling Management Solution’ın kullanılmasını tavsiye eder. Kablosuz sensörlere bağlı yapay zeka platformu, veri merkezi ortamını gerçek zamanlı olarak izledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>