Veri merkezleri 2020 yılına HUAWEI ile hazırlanıyor

0

huawei ar-ge

Hızla gelişen IoT, bulut ve yapay zeka teknolojileri, veri merkezlerinde depolama performansı konusunda sürekli olarak artan talepler doğuruyor.

Flash, kurumsal sınıf depolama pazarında kurumların yoğun veri büyümesini idare edebilmesine yardımcı olmak konusunda bir cevap haline geldi.

IDC, tam flash pazarının 2020 yılına kadar yüzde 26,2’lik bir yıllık bileşik büyüme oranını koruyacağını ve pazar büyüklüğünün 9,39 milyar Amerikan Doları seviyesine ulaşacağını tahmin ediyor.

Gartner tarafından yapılan araştırmalara göre, veri merkezlerinde bulunan geleneksel disk depolamaların yüzde 50’sinin yerini 2020 yılına kadar tam flash depolama alacak.

Huawei de tam flash depolama sisteminin, 10 – 100 kat daha fazla veriyi işlerken, aynı zamanda servis taleplerine geleneksel HDD’lerden 10 kat daha hızlı bir şekilde yanıt verebildiğinin altını çiziyor. 

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>