Veride düğümü çözen şirketler sıralandı

0

Teradata Turkiye Genel Müdürü Gamze Aydin
Teradata Turkiye Genel Müdürü Gamze Aydin

Uluslararası bağımsız araştırma kuruluşu Gartner’ın yayınladığı Magic Quadrant Raporu’nda bu kez veri ambarı, veri analitiği ve veri yönetimi alanında hizmet sunan şirketler mercek altına alındı.  Dünya çapında toplam 17 şirketin değerlendirmeye alındığı araştırmanın sonucunda Teradata birinci oldu.

Konuyla ilgili olarak Teradata Türkiye Genel Müdürü Gamze Aydın, “Sunduğumuz çözümlerle şirketlere sürdürülebilir inovasyonun kapısını açıyoruz. Bu alanda en fazla çözüm seçeneğini ve en yüksek değeri sunuyoruz. Dolayısıyla sıralamada birinci olarak gösterilmek bizi şaşırtmadı.” dedi. “Veri karmaşıklığı ve pazar büyüklüğü arttıkça, teknoloji şirketlerinin vizyonu ve bunu hayata geçirme becerilerinin, kurumların veritabanı danışmanlığı ve platformu seçiminde çok değerli birer ölçüt haline geldiğini görüyoruz. Teradata, Bütünleşik Veri Mimarisi, Teradata Aster ve Hadoop çözüm yelpazesi ve büyük veri analizi yerleştirme / kurma servisleri ile şirketlerin tüm beklentilerini tek noktadan karşılıyor. Teradata’nın bu raporda altı çizilen, vizyon ve hayata geçirme becerilerindeki liderliği, şirketin güvenilir danışmanlık ve profesyonel hizmet kalitesinin bir yansımasıdır.” diyen Aydın,  Teradata’nın 2014’te kullanıma sunduğu Teradata QueryGrid ve Teradata Connection Analytics çözümleri ile büyük veri analitiği çözüm yelpazesine çok sayıda yenilikçi geliştirme eklediğine vurgu yaptı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>