Verifone’un satışı duyuruldu

0

Verifone satışı

Verifone satışı, Francisco Partners tarafından gerçekleşti. 3.4 milyar dolarlık Verifone satışı ile rancisco Partners, gelecek hedeflerine daha kolay ulaşmayı hedefliyor.

Verifone satışı neden önemli?

Teknoloji odaklı bir özel sermaye şirketi olan Francisco Partners tarafından yönetilen bir grup yatırımcı yaptığı duyuruda, elektronik ödeme çözümleri şirketi Verifone’u 3.4 milyar dolar karşılığında satın aldığını açıkladı. Yönetim kurulu tarafından oy birliğiyle onaylanan satın alma ile her bir Verifone hissesi için hissedarlara 23.04 dolar verilecek.

Verifone CEO’su Paul Galant: “Francisco Partners’ın kaynakları, uzmanlığı ve giderek büyüyen küresel teknoloji işletmeleriyle, dünya çapındaki müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için daha iyi konuma geleceğimize eminiz” dedi.

Francisco Partners’ın ortağı olan Peter Christodoulo, Verifone’un “uzun vadeli cazip büyüme fırsatları” olduğunu söyledi.

Ödeme sistemlerine gösterilen ilgideki artış ile Verifon, Francisco Partners’in büyümesinde önemli rol oynayabilir.

Anlaşmanın 2018’in üçüncü takvim çeyreğinde kapanması bekleniyor. Bundan sonra Verifone özel olarak tutulan bir şirket olacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>