Verilerden en iyi şekilde yararlanmanın 5 yolu

0

Verilerden yararlanmak

Şirketler sürekli artan miktarda veri toplamaya devam ediyor. Profesyoneller, bilgiyi rekabet avantajına dönüştürmenin yollarını arıyor. Veri konusunda uzman kişilerden alınan görüşlerle, bunları en iyi şekilde kullanmanın beş yolunu şu şekilde sıralayabiliriz:

  1. Doğru temelleri oluşturun

Caterpillar’da dijital veri direktörü Brandon Hootman, son birkaç yılda verilerden yararlanma konusunda bir dönüm noktası olduğuna inanıyor. Ham verileri daha kolay kullanılan biçimlere dönüştüren süreç olan veri çekişmesi hala önemli olsa da bazı yöneticiler deneyleri daha hızlı yönlendirmek için iş gereksinimlerine daha fazla odaklanıyor.

  1. Daha iyi verilerin nerede fark yaratabileceğini anlayın

Müşteri duyarlılığını analiz etmekten güvenliğe kadar tüm işletme genelinde doğru verilere erişim önemlidir. Seyahat yönetimi şirketi TripActions’ta güvenlik uyumu ve güvencesi direktörü Prabhath Karanth, herkesi, yönetimle paylaşılabilecek veriler açısından güvenliği görmeye teşvik ediyor.

  1. İş kullanıcılarına kontrol verin

Capital One Software sapan mühendisliği başkan yardımcısı Salim Syed, şirketlerin veri uzmanlığını demokratikleştirmeye odaklanması ve iş kolu kullanıcılarına daha fazla kontrol vermesi gerektiğini söylüyor. İş ne kadar hızlı olursa, başarısı o kadar olasıdır.

  1. Sistemleri değiştirmeye hazır olun

PANGAIA moda evinin analitik başkanı Daniel Smith, verilerden en iyi şekilde yararlanmak isteyen profesyonellerin doğru kaynak sistemlerini devreye sokmasının çok önemli olduğunu söylüyor. O zaman karar verme süreçleri için içgörüden nasıl yararlanılacağını düşünmek çok daha kolay.

  1. Bir bilgi ekosistemi oluşturmayı hedefleyin

Trainline CTO’su Milena Nikolic, profesyonellerin veriye dayalı dönüşümlerini yalnızca şirket içi bilgiyle sınırlamamaları gerektiğini söylüyor. Şirketi, müşterilerinin deneyimlerini iyileştiren özellikleri güçlendirmek için bir kısmı şirket içinde topladığı ve bir kısmı sektörden aldığı verileri kullanıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>