Techinside Google News
Techinside Google News

Verimliliği artıran 7 Android uygulaması

İşte size yedi gelişmiş uygulama: Android telefonunuza güç katan ve onun tam üretkenlik potansiyeline ulaşmasını sağlayan uygulamalar.
- Advertisement -

Telefonunuz, bir yardımcı gibi görevini etkili bir şekilde yerine getirebilmesi için gerekli doğru araçlara ihtiyaç duyuyor. Aslında, kişisel bir asistan gibi çalışabilmesi için uygun araçlar ve özellikler gerekiyor.

Diğer mobil platformlardan farklı olarak, Android size çekirdek kullanıcı arayüzünü özelleştirme ve kontrol etme imkanı sunuyor. Böylece ihtiyaçlarınıza ve işleri nasıl yapmayı sevdiğinize tam olarak uyum sağlayabiliyorsunuz. Ayrıca, daha gelişmiş kullanıcı arayüzü ayarlama araçları genellikle güçlü kullanıcı kitlesine yönelik, ancak bu avantajlardan faydalanmak için bir bilgisayar korsanı olmanız gerekmiyor.

İşte size yedi gelişmiş uygulama: Favori yüksek teknolojili yardımcınıza güç katan ve onun tam üretkenlik potansiyeline ulaşmasını sağlayan uygulamalar.

Burada listelenen tüm uygulamalar, geliştiricileri tarafından sağlanıyor ve mantıklı ve sorumlu gizlilik politikalarına sahip. Bu uygulamalar, amaçları için gerekli olan izinlerin ötesine geçmez veya şaşırtıcı veri uygulamalarını içermez.

1. Niagara Launcher

Niagara Launcher, minimalist bir tasarıma sahip ve gereksiz süslemelerden arındırıldı. Bu da kullanıcıların odaklanmasını sağlıyor ve telefonlarını daha verimli bir şekilde kullanmalarına yardımcı oluyor. Ayrıca, Niagara Launcher’ın hafif bir yapıya sahip olması, pil ömrünü uzatmaya yardımcı oluyor. Ek olarak ana uygulama simgeleri sayesinde bildirim, kısayollara ve widget’lara kolay erişim sağlıyor. Niagara Launcher ayrıca, üst ekran alanında birden çok Android widget’ını istifleyerek önemli bilgilere hızlı bir şekilde göz atmanızı sağlıyor.

Niagara Launcher, Android’in esneklik sağlayan ana ekran düzeni avantajlarından birine sahip bir uygulama. Bu özel başlatıcı, simgelerin ve widget’ların karışık bir görüntüsünü ortadan kaldırarak, en sık erişilen uygulamalar için tek bir liste oluşturmanızı teşvik ediyor. Diğer uygulamalar ise kolay erişilebilen, alfabetik olarak kaydırılabilen bir menüde yer alıyor. Niagara’nın ergonomik verimlilik özellikleri arasında, ana uygulama simgelerine ilişkin bildirimlere, kısayollara ve widget’lara yan kaydırma ile erişim sağlama özelliği bulunuyor. Ayrıca, başlatıcının üst kısmına birden fazla Android widget’ı yığabilirsiniz. Niagara Launcher ücretsiz olarak kullanılıyor, ancak daha gelişmiş seçeneklere sürekli erişim sağlamak için isteğe bağlı bir yükseltme sunulur.

2. Easy Drawer

Easy Drawer, telefonunuzdaki herhangi bir uygulamayı hızlı bir şekilde bulmanızı sağlayan bir uygulama. Ana ekranınıza yerleştirilen bir widget aracılığıyla çalışıyor. Klavyesi sayesinde uygulamaları hızlı bir şekilde bulabiliyor ve favori uygulamalarınızı öncelikli olarak erişilebilir hale getiriyor. Ayrıca, Easy Drawer kişilerinizi bulmanıza ve onlarla iletişime geçmenize yardımcı oluyor. Easy Drawer ücretsiz olarak kullanılabiliyor, ancak premium sürümünde ek özelleştirme seçenekleri sunulur ve isteğe bağlı olarak 2 dolarlık bir yükseltme yapılıyor.

Pixel Search, Android cihazınızdaki arama işlemlerini daha verimli hale getiren bir uygulama. Evrensel arama sistemine dayanan bu uygulama, Google Pixel ürünlerinde bulunan özelliği herhangi bir Android cihazda kullanmanıza olanak sağlıyor. Uygulama, sadece uygulamaları değil, aynı zamanda uygulamalar içindeki özelliklere erişebilmenizi de sağlıyor. Ayrıca, yerel depolamadaki kişileri, konuşmaları, dosyaları, web’i ve uygulamalar içindeki belirli bilgilere erişebilme imkanı sunuyor. Pixel Search şu anda tamamen ücretsiz, ancak ileride uygulama içi yükseltmeleri sunabilir.

4. Edge Gestures

Edge Gestures, Android platformunda özelleştirilmiş jestler oluşturmanıza imkan tanıyan bir uygulama. Ekranın sol, sağ ve alt bölgelerine duyarlı sıcak noktalar ekleyerek, bu noktalarda farklı hareketlerle özelleştirilmiş eylemler gerçekleştirmenizi sağlıyor. Ayrıca, jestlere parlaklık ayarlama, bildirim panelini açma ve bölünmüş ekran modu gibi işlevleri de sağlayabiliyoruz. “Pie control” seçeneğiyle favori kısayollarınıza hızlı erişim sağlayan bir düğme de ekleyebilirsiniz. Edge Gestures uygulaması 1,50 dolar karşılığında kullanılıyor.

5. Popup Widget

Popup Widget 3, Edge Gestures ile uyumlu çalışan bir uygulama. Bu uygulama, özelleştirilmiş jestler kullanarak Android’e özgü yeteneklere sahip olmanızı sağlıyor. Belirli bir eyleme bağlanmış herhangi bir Android widget’ınızı kullanarak, bu eylemi gerçekleştirdiğinizde widget’ınızın ekranınızın üstünde yüzen bir kutu şeklinde ortaya çıkmasını sağlıyor. Bu özelliği sayesinde, ekranınızın kenarından parmağınızı kaydırarak hızlı bir şekilde e-postalarınıza, metin mesajlarınıza veya notlarınıza erişebilirsiniz. Popup Widget’ın kullanımı için 1,50 dolar ödeme yapmanız gerekiyor.

6. Panels

Panels, özel jestlerle ekrandaki kenarlarda beliren özelleştirilebilir paneller oluşturmanızı sağlayan bir uygulama. Bu paneller, widget’lar, uygulamalar, kısayollar ve kişiler gibi öğeleri içeriyor. Panels, hızlı ve evrensel erişim sağlıyor ve uygulama çekmecesi özelliğiyle tüm yüklü uygulamalara erişimi kolaylaştırıyor. Ücretsiz olarak sunulan uygulamanın isteğe bağlı bir yükseltme seçeneği var ve bu seçenek sınırlamaları kaldırıyor, ek özellikler sunuyor ve yapılandırma arayüzündeki reklamları kaldırıyor.

7. Typing Hero

Typing Hero, Android için güçlü bir uygulama. Önceden yazılmış ifadeleri depoluyor ve istediğiniz zaman çağırarak hızlı bir şekilde metinlerinize ekleyebilirsiniz. Makrolar aracılığıyla özel anahtar kelimeler belirleyerek depoladığınız ifadeleri çağırabilirsiniz. Typing Hero, metin yerine geçme özelliğinin ötesine geçerek değişkenler ve telefonunuzdaki eylemlerle ilgili daha karmaşık işlemler yapıyor. Uygulama, form doldurma özelliğiyle bilgileri otomatik olarak ekleyerek mesajları göndermenizi sağlıyor. Typing Hero, mobil platformlarda eşi bulunmayan bir profesyonel üretkenlik seviyesi sunuyor. Typing Hero, tüm gelişmiş seçeneklerine erişim için yıllık 20 dolar veya ömür boyu 60 dolarlık bir abonelikle ücretsiz olarak sunuluyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir