VeriPark, enova’yı bünyesine kattı

0

Enova+logo2000 yılının başlarından bu yana  kurumsal intranet portalleri, internet ve extranet portal çözümleri,  kurum içi doküman yönetimi, iş süreçlerinin geliştirilmesi, kurumsal uygulama entegrasyonu ve kurumların ihtiyaçlarına yönelik özel yazılım geliştirme konularında faaliyet gösteren “enova:”nın tüm hisselerini satın alan VeriPark’ın CEO’su Özkan Erener satın almayla ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi; “enova: satın alması, VeriPark’ın portal ekosisteminde çok daha etkin çalışmalar gerçekleştirmesi adına son derece önem taşımaktadır. Özellikle İnsan Kaynakları alanında kayda değer çalışmalar yürüten enova:’nın, VeriPark ürünleri ile beraber çok daha kolay ulaşılabilir çözümler sunmak konusunda rakipsiz bir noktaya gelmesini hedeflemekteyiz.”

VeriPark ile yapılan anlaşmayı değerlendiren enova: Genel Müdürü Beni Melamet, “VeriPark ile hayata geçen işbirliği enova: markasının bulunduğu pozisyonunu daha da güçlendirmesine yol açacağına olan inancımız tam. Farklı alanlarda derinlemesine uzmanlaşmış iki firmanın enerjisi ile enova:’nın yeni nesil çözümler geliştirme konusunda öncü ve lider bir konuma gelmesini planlıyoruz.” dedi.

Çoğunlukla özel sektör kuruluşlarına hizmet veren enova:, aynı zamanda Almanya, Fransa ve Azerbaycan’a da açılarak gerçekleştirdiği danışmanlık hizmetleri ve projeler ile yurtdışında da faaliyetlerini sürdürüyor.

Bankacılık, perakende, sigorta, telekom ve emeklilik sektörlerine yönelik yazılım çözümleriyle Türkiye’de ve EMEA bölgesinde saygın bir yere sahip olan ve dünya finans devleri için hayata geçirdiği başarılı projelerle küresel pazarda dikkatleri üzerine çeken VeriPark, emin adımlarla büyümeye devam ediyor.

Ocak 2015’te Londra’da açtığı ofisle uluslararası pazarda Dubai, Kahire ve Riyad’dan sonraki dördüncü ofisini açan VeriPark, İzmir’de konumlandırdığı yazılım üssü ile yazılım ihracatı konusundaki iddiasını da giderek arttırıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>