Veritone yeni yapay zeka platformu başlattı

0

Veritone yapay zeka

Veritone yeni yapay zeka platformu ile ünlülerin seslerini klonlayacak. Bu platform ile deepfake sesler elde edilebilecek.

Veritone yapay zeka platformu deepfake sesler üretecek

Veriton, ünlülerin ve istediği şekilde lisanslama yapanların deepfake klonlarını oluşturmasına izin verecek Marvel.AI adında yeni bir platform başlattı.

Veritone başkanı Ryan Steelberg: “İnsanlar bu anlaşmaları yapmak istiyor ancak bir stüdyoya gidip içeriği üretmek için yeterli zamanları yok” dedi. Steelberg, dijital fenomenler, sporcular, ünlüler ve oyuncuların  markalarının bir parçası olan çok büyük bir varlık olduğunu belirtiyor.

Marvel.AI ile herkesin sesinin gerçekçi bir kopyasını oluşturabileceğini ve uygun gördüğü şekilde paylaşabileceğini açıkladı. Steelberg, platformun yapay zeka modellerini eğitmek için arşiv kayıtlarını kullanarak şu anda hayatta olmayanların da sesini kopyalabileceğini söylüyor.

Sesi kopyalanan kişilerle birlikte çalışarak telif konusunda da çözüm oluşturulacak. Hak sahipleriyle iş birliği içinde Marvel.AI ticari bir model de sunabilecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>