Verizon 2018 sonunda 5G servisini açıyor

0

5G için tahmin edilen hizmete girme süresi 2020’ler olarak dile getirilirken, ülkeler ve şirketler arasındaki rekabet bu tarihi geri çekmeye devam ediyor.

Rekabet kızışıyor

ABD’li GSM operatörü Verizon, Trump’ın teknolojide lider olma politikasına da atıfta bulunarak, 5G servisini 2018 sonunda hizmete açacağını duyurdu.

ABD’de T-Mobile ve Sprint birleşmesiyle rekabette yaşanacak kızışma nedeniyle Verizon’un de müşterilerine karşı avantajını korumak için 5G servisini öne sürmeyi planladığı düşünülüyor.

Verizon CEO’su Lowell McAdam’ın yorumuna göre, şirket 5G servislerini hizmete açarken yüksek fiyat politikası yerine, çok sayıda kullanıcıya ulaşmayı hedefleyecek, bu sayede fiyat düşük tutulacak ve 5G’nin yaygınlaşması hızlanacak.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>