Verizon 5G hizmetini 2018’de açıyor

0

5G iletişim hizmetlerinin 2020 yılından önce tüketicilere ulaşması beklenmezken, Verizon 2018’de evlere 5G servisi sunmaya başlayacağını açıklayarak şaşkınlık yarattı.

5G dönemi başlıyor mu?

Öte yandan, tüm ABD’deki baz istasyonlarını 5G servisi için değiştirmek yerine Verizon hizmeti sadece birkaç öncü alanda kullanıma açacak. Böylece hem 5G servisinin canlı bir testi yapılırken hem de Verizon dünyadaki ilk 5G operatörü olarak kendine isim yapmış olacak.

ABD’de Verizon ve AT&T arasındaki sert rekabetin, şirketi bu hızlı hamleye yönelttiği düşünülüyor ancak Verizon henüz beşinci nesil iletişim hizmetlerinin ücretlendirmesi veya kapsamı hakkında bilgi paylaşmadı. Ancak şirket hizmeti evlere sunacağının da altını çizdi. Bu da henüz cep telefonlarında kullanılamayacağı anlamına geliyor. Verizon, evlere yerleştireceği sabit modemlerle ev kullanıcılarının kablosuz internet servisi almasını sağlayacak.

Böylece kablolu karasal hatlardan genişbant internet servisi sağlayan şirketler için önemli bir rekabetin başlayacağını ortaya koyuyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>