Verizon 5G şebekeleri için Ericsson’u seçti

0

Verizon 5G

Verizon 5G şebekeleri için Ericsson ile ortaklık kurdu. Ericsson, önümüzdeki yıl devreye girecek ve 2019’da piyasaya sürülecek olan Verizon’un ticari 5G şebekeleri için çekirdek ağı, radyo erişim ağı ve ulaşım servislerini sağlayacak.

Verizon 5G stratejisi

Ekim ayında hızlandırılmış 5G lansmanını duyurduktan sonra Verizon ve Ericsson ortaklık kurdu. 2018 yılının ikinci yarısında Ericsson’un 5G çekirdek ağı, 5G radyo erişim ağı (RAN), ulaşım hizmetleri ve ilişkili çöümleri kullanarak ağları dağıtmaya başlayacak. İkili arasındaki 2.5 milyon dolarlık anlaşma 5 yıl sürecek.

İki şirket ayrıca, California Irvine’deki kablosuz ağında Massive Multiple-Input Multiple-Output (Massive MIMO) teknolojisinin kullanımını duyurdu. Massive MIMO’nun kurulumu için, Ericsson, 16 telsiz radyo ünitesi tarafından 20 MHz’lik gelişmiş kablosuz hizmetler spektrumunda sürülebilen 96 anten tedarik etti.

Ericsson, gelecekte Verizon’un “kapasitenin olduğu yerlerde” daha fazla alana Massive MIMO’yu dağıtmaya da devam edeceğini açıkladı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>