Verizon ticari özel 5G ağını deniyor

0

Verizon ticari özel 5G

ABD’de Verizon ticari özel 5G ağını denemeye başladı. Yeni ağ bağlantısı, yüksek hızlı iç veya dış bağlantı özelliğiyle dikkat çekiyor.

Verizon ticari özel 5G ağı ile dönüşüme öncülük edecek

Verizon Business, işletmelere ve devlet dairelerine yüksek hızlı iç veya dış bağlantı sunmak için ABD’de ticari olarak satılan ilk özel 5G ağını başlattı.

Özel 5G ağları, işletmelerin ortak bir ağda diğerleriyle hız için çekişme ihtiyacını ortadan kaldırıyor. üretkenliği artırmak için bilgisayar vizyonu, artırılmış gerçeklik ve makine öğrenimi kullanan veri yoğun uygulamaların etkinleştirilmesine yardımcı oluryor.

Verizon Business’ın baş gelir sorumlusu Sowmyanarayan Sampath, Bugün kolayca 4-5 gigabit (saniyede) hıza çıkabilirsiniz, ancak ilginç olan sürekli olarak 4-5gigabit’iniz olması” dedi.

Verizon, birkaç müşteriyle özel 5G’yi denedi ve Microsoft ve Amazon gibi şirketlerle ortaklık kurdu. Verizon tarafından yönetilen özel 5G ağı, güvenliği artırmak için tüm hücresel trafiği müşterinin tesislerinde tutarken, yetkili uzak kullanıcılar uygulamalara erişmeye devam edebilir.

Verizon, ikonik “Top Gun” filminin çekildiği Corning, WeWork, Tyndall Hava Kuvvetleri Üssü ve Deniz Piyadeleri Hava Üssü Miramar ile çalışıyor. Sampath, şirketin ilk dağıtım için Corning radyolarını ve Ericsson’un temel ekipmanını kullandığını ve daha sonraki bir aşamada Nokia ve Samsung’un donanımlarını kullanmaya açık olacağını söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>