Verizon TracFone anlaşması onaylanacak mı?

0

Verizon TracFone

ABD’de Verizon TracFone anlaşması ile ilgili yeni iddialar gündeme geldi. anlaşmanın FCC tarafından onaylanabileceği belirtiliyor.

Verizon TracFone anlaşması için onay gelebilir

İddialara göre FCC Başkanı Jessica Rosenworcel, komisyon üyeleri arasında Verizon Communications’ın 6 milyar dolardan fazla önerilen TracFone Wireless alımını onaylaması için bir emir yayınladı.

Verizon, Eylül 2020’de Meksikalı telekom şirketi America Movil’in bir birimi olan ön ödemeli cep telefonu sağlayıcısı TracFone’u 6.9 milyar dolara kadar nakit ve hisse senedi anlaşmasıyla satın alacağını söyledi. California düzenleyicisi ile yapılan anlaşma uyarınca, TracFone veya Verizon, düşük gelirli tüketiciler için 20 yıl boyunca sübvansiyonlu kablosuz hizmet sağlayan bir ABD programına katılmak zorunda. Anlaşma, 2020 yılının sonlarında Adalet Bakanlığı tarafından onay aldı ve resmileşti.

TracFone, 43 eyalette ve Columbia Bölgesi’nde yaklaşık 1.7 milyon düşük gelirli abonesiyle Lifeline olarak bilinen hükümet sübvansiyon programı kapsamındaki en büyük telekomünikasyon hizmetleri sağlayıcılarından biri.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>