Techinside Google News
Techinside Google News

Verizon ve AOL ortaklığı iddiadan ibaret

Verizon'un AOL'u satın alacağı söylentileri 2015'in başına damga vurmuştu. Taraflardan Verizon "yok böyle bir durum" derken AOL sessiz kalmayı tercih etti.
- Advertisement -

Geçtiğimiz Pazartesi günü Bloomberg’in paylaştığı bir rapor, Verizon’un AOL için çeşitli planlar yaptığını, şirketi satın almak ya da ortak girişimler için çalışmalar yürütmek istediğini iddia ediyordu. Görünen o ki gelen veriler doğru değil ve gerçeği yansıtmaktan bir hayli uzak.

Verizon CEO’su Lowell McAdam yaptığı açıklamada bu bilgilerin ve iddianın kesinlikle doğru olmadığını dile getirdi. McAdam kısaca şöyle konuştu: “AOL ve benzeri medya kuruluşları ile ortaklık yapmak gibi girişimler olası. Buna rağmen bizim bu şirket ile ciddi bir görüşme içerisinde olduğumuz bilgisi geçersizdir”.

Açıklamanın yapıldığı süreçte ise Verizon hisse değerlerinde büyük bir değişim gözlenmezken, AOL hisselerinde yüzde 3’lük bir yükseliş sözkonusu oldu. Bu arada AOL, CNBC’nin konu ile ilgili sorduğu sorulara yanıt vermekten kaçınarak akıllara soru işareti bıraktı.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir