Verizon ve AOL ortaklığı iddiadan ibaret

0

Geçtiğimiz Pazartesi günü Bloomberg’in paylaştığı bir rapor, Verizon’un AOL için çeşitli planlar yaptığını, şirketi satın almak ya da ortak girişimler için çalışmalar yürütmek istediğini iddia ediyordu. Görünen o ki gelen veriler doğru değil ve gerçeği yansıtmaktan bir hayli uzak.

Verizon CEO’su Lowell McAdam yaptığı açıklamada bu bilgilerin ve iddianın kesinlikle doğru olmadığını dile getirdi. McAdam kısaca şöyle konuştu: “AOL ve benzeri medya kuruluşları ile ortaklık yapmak gibi girişimler olası. Buna rağmen bizim bu şirket ile ciddi bir görüşme içerisinde olduğumuz bilgisi geçersizdir”.

Açıklamanın yapıldığı süreçte ise Verizon hisse değerlerinde büyük bir değişim gözlenmezken, AOL hisselerinde yüzde 3’lük bir yükseliş sözkonusu oldu. Bu arada AOL, CNBC’nin konu ile ilgili sorduğu sorulara yanıt vermekten kaçınarak akıllara soru işareti bıraktı.

Haber Merkezi

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>