Techinside Google News
Techinside Google News

Verizon, Yahoo ile İlgileniyor!

- Advertisement -

Bir zamanların ciddi arama motoru alternatifleri arasında yer alan Yahoo, özellikle Google ile karşılıklı çalışmalar ile gündeme geliyordu. Ancak Yahoo, son dönemlerde beklediği kullanıcı kitlesine ulaşamadığı ve mali sıkıntılar yaşadığı ile ilgili gündeme gelen bir firma haline geldi.

Üstelik bu konuşmalar arasına, Yahoo’nun mali sıkıntılarını karşılayabilecek ve eski dönemlerine yeniden dönebilmesini sağlayacak, olası bir alıcı aradığı da bulunuyordu.

Verizon CFO'su Fran Shammo
Verizon CFO’su Fran Shammo

Son olarak ise bu konuşmalara, ciddi bir isim olarak Verizon eklenmiş oldu.

Verizon, Yahoo ile masaya oturabilir!

Yakın bir zamanda, Yahoo’nun bu satın alma ihtimalleri ile ilgili olarak doğrudan Verizon kanadından bir açıklama geldi. Bilindiği gibi Verizon, Amerika’nın önde gelen mobil operatörleri arasında yer alıyor.

Bir konferans kapsamında ise, konu ile ilgili gelen sorulara cevap veren, aktif Verizon CFO görevini üstlenen Fran Shammo, olası ihtimaller için hazırlıklı olduklarını belirtti.

Bununla beraber, Yahoo ile ciddi anlamda ilgilendiklerini ve Yahoo tarafından bir satışa çıkartılma kararı açıklanırsa, öncü taliplerden olabileceklerini ima etmiş oldu.

Ek olarak Shammo, henüz böyle bir karar almayan Yahoo için, detaylı bilgi vermenin ve konuşmanın da anlamlı olmayacağı söyleyerek, gelen soruları kapatmayı tercih etti.

Öyle görünüyor ki Yahoo, resmi olarak açıklamasa da, arka planda en azından şirketin belirli bölümleri için farklı firmalarla iletişim halinde. Söz konusu olacak olası bir satın almanın, Yahoo’nun mali sıkıntılarını giderebileceği ve ilerleyen dönemlerde hangi konumlara yükselebileceği de, merak edilenler arasında yer alıyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir