Verizon, Yahoo’yu satın mı alacak?

0

yahoo

Verizon, ABD’nin en büyük GSM operatörlerinden biri, aynı zamanda AOL’ın da sahibi olan Verizon, şimdi gözüü Yahoo’ya dikmiş gibi görünüyor.

Verizon içinden sızan bilgilee göre, Yahoo’yu satın almak için teklifte bulunan operatör bu sayede hem iletişim hizmeti veren hem de içerik hizmetleri ile müşteri potansiyelini geliştirerek gelirlerini arttırmayı hedefliyor. Bir diğer deyişle, Verizon Google’a rakip olmaya hazırlanıyor.

AOL’nın CEO’su Tim Armstrong’u Yahoo ile görüşmeye gönderen Verizon’un teklifine Yahoo’nun ne cevap verdiği ise henüz bilinmiyor.

Verizon’un CEO’su Lowell McAdam, geçtiğimiz hafta CNBCE’deki bir programda, Yahoo’yu satın almak istediğini açıkça ifade etmişti. McAdam program sırasında “Uygun bir fiyat oluşursa Yahoo’nun bazı varlıkları ile ilgileniyorz. Yahoo ile AOL’nın evliliği güzel bir gelişme olabilir,” ifadelerini kullanmıştı.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>