Verizon Yahoo’yu satın mı alıyor?

1

Yahoo’dan, şirketin satışıyla ilgili gelişmeler sızmaya devam ediyor. Teknoloji ve medya sektöründeki büyük firmalardan teklifleri toplayan internet devinin şimdi ABD’li GSM operatörü Verizon ile yüz yüze görüşmeye karar verdiği dile getiriliyor. Verizon’un teklifi ise 5 milyar dolar.

Yine sızan bilgilere göre, iki şirketin görüşmesiyle küçük pürüzlerin giderileceği ve satışın birkaç gün içinde ilan edileceği vurgulanıyor. Verizon’un 5 milyar dolarlık teklifi, internet devinin patentlerini içermiyor, sadece AOL’un kullanabileceği varlıkları kapsıyor. Bu da, arama motoru, haber kanalları, Tumblr, Flickr gibi servisleri içeriyor. Aynı zamanda Yahoo’nun taşınmaz mal varlıkları da bu 5 milyar dolarlık teklifin içinde bulunuyor.

CEO Marrisa Mayer ise hafta başında ikinci çeyrek raporunu açıklarken yaptığı konuşmada, veda eder gibi ifadeler kullanmış ve bu detay medyanın gözünden kaçmamıştı. Dolayısıyla, satışın gerçekleşmesinden sonra Mayer’ın görevinden ayrılma ihtimali de yüksek görülüyor.

Yorumlar

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>