Video akış servisleri 1 milyar barajını geçti

0

video akış servisleri

Tüm dünyada video akış servisleri abone sayısını hızlı bir şekilde artırmaya devam ediyor. Toplam abone sayısında 1 milyar barajı geçildi.

Video akış servisleri yeni bir barajı geçti

Netflix ve Disney+ gibi platformların abone sayısındaki artış katlanarak devam ediyor. Bu alandaki rekabet hızla büyürken, bu durum toplam abone sayısına da yansıyor.

Motion Picture Association tarafından paylaşılan verilere göre, video akış servisi şirketlerindeki toplam abone sayısı 1 milyarı geçti. Elbette bu sayı 1 milyar kişi anlamına gelmiyor çünkü birden fazla platforma abone olanlar, çok hesaplı aboneliği olanlar da bu hesaba dahil ediliyor.

Sinema sektörü her ne kadar dijitalleşmedeki artışla kan kaybetmiş olsa da sektöre yeni bir hareketlilik de geldi. Video akış servislerindeki gelir modeli film, dizi, belgesel gibi alanlardaki yapımcıların ayakta kalmasını sağlıyor.

Netflix 200 milyon aboneyi geçerken, Disney+ 100 milyon abone barajını henüz yeni geçti. Ayrıca Amazon Prime Video ve HBO Max gibi sektörde nispeten yeni şirketler de yer alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>