Videonun geleceği mobilde

0

AT&T’ye bağlı online TV yayın platformu DirecTV’nin yöneticilerinin, MWC 2017 etkinliği sırasında yaptığı açıklamalar, online video yayıncılığının geleceği konusunda önemli ipuçları verdi.

Millenial kuşağının mobil cihazlara bağımlılığının çok fazla olduğunu, internette dolaşmak, e-mail alıp göndermek, mesajlaşmak için mobil cihazları kullandığının altını çizen DirecTV, online video tüketimi konusunda da mobil cihazların ağırlığının giderek arttığını hatırlattı. 

Yakın gelecekte, online video izlemeleri için neredeyse tek platformun mobil cihazlar olacağını vurgulayan şirket, kullanıcılarının %90’ının şu anda mobil cihazlar üzerinden video izlediğini açıkladı.

AT&T’nin online TV ve video yayın platrofmunu geliştirmek için 2017 ve sonrasında mobil alana önemli yatırımlar yapacağının da vurgulandığı açıklamada ödemeli TV kanallarına aboneliklerin de hızla iptal edildiğini, büyük kitlelerin daha hızlı biçimde online ve ücretsiz mobil video servislerine yöneldiğini hatırlattı.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>