Vietnam blockchain teknolojisini öncelikli olarak belirledi

0

Vietnam blockchain

Vietnam öncelikli teknolojilere yönelik bir çalışma yaptı. Bu kapsamda Vietnam blockchain teknolojisini öncelikli kategoriye aldı.

Vietnam blockchain projelerine ağırlık verecek

Vietnam Başbakanı tarafından imzalandığı iddia edilen belgede, Vietnam’ın öncelikli kategoriye aldığı 5 teknoloji yer alıyor. Bu teknolojiler arasında blockchain dikkat çekiyor.

Paylaşılan belgeye göre Vietnam’ın öncelikli teknolojiler listesinde ilk sırada yapay zeka bulunuyor. Listenin ikinci sırasında ise IoT (Nesnelerin İnterneti) teknolojisine yer verilmiş. Büyük veri ise listede üçüncü sırada konumlandırılmış.

Listede en çok dikkat çeken ise birçok ülkenin henüz ilk aşamalarında bulunduğu blockchain teknolojisini, Vietnam dördüncü öncelikli teknoloji olarak sınıflandırmış. Listenin son sırasında ise bulut bilişime yer verilmiş.

Daha önce Vietnam merkezli bir blockchain projesi olan KardiaChain için LG ile ortaklık kurulduğu açıklanmıştı. Bu proje kapsamında merkeziyetsiz kimlik doğrulma ve akıllı şehir teknolojileri üzerine çalışılacağı duyurulmuştu. Vietnam’ın akıllı şehir çalışmalarında blockchaine ağırlık vermesi artık sürpriz olmayacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>