Virgin Galactic ilk yolcusunu uzaya çıkardı

0

Yaklaşık 14 yıldır, uzaya turist çıkarmak için bilet satan ve parasını ödemiş 600 kadar uzay turistini yıllardır bekleten Virgin Galactic, nihayet ilk turisti uzaya çıkardı.

Yeni uzay gemisi ile test

Geçtiğimiz yıllarda uzay gemisi testler sırasında infilak eden ve test pilotu da yaşamını kaybeden Virgin Galactic, uzay gemisini yeniden tasarlayıp inşa etmişti. Bir süredir testlere devam eden şirket şimdi ise, kabinde yolculuk edecek turistler için bir test yolcusu ile uçmaya başladı. Böylece uzaya ilk uzay turistini de çıkarmış oldu.

Uzay gemisinin iki pilotunun yanında, turist kabininde yolculuk eden şirketin şef astronotu Beth Moses’ın görev aldığı uçuşta, uzay gemisi içindeki 2 mürettebat ve bir yolcu ile uzayın sınırına kadar çıkıp tekrar dünyaya geri döndü.

Bu gelişmeyle beraber 58 ülkeden uzaya çıkmak için şirkete para ödemiş ve 14 yıldır bekleyen 600 zengin insanın hayallerine kavuşma ihtimali de gerçeğe biraz daha yaklaştı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>