Virgin Galactic uzay görevinin ertelendiğini bildirdi

0

Virgin Galactic uzay

İtalyan Hava Kuvvetleri ile yürütülecek olan Virgin Galactic uzay görevi ertelendi Üçüncü taraf tedarikçi kaynaklı erteleme yaşandı.

Virgin Galactic uzay görevi için açıklama yaptı

Virgin Galactic Holdings Inc, potansiyel bir üretim hatası nedeniyle İtalyan Hava Kuvvetleri ile ilk ticari araştırma görevinde bir gecikme olduğunu bildirdi.

Şirket ayrıca, “Unity 23” olarak adlandırılan görevdeki gecikmeyi ABD Federal Havacılık İdaresi (FAA) tarafından soruşturulmayı bekleyen karara bağladı. Virgin Galactic yaptığı açıklamada, üçüncü taraf bir tedarikçinin test uçuşunun hazırlıkları sırasında uçuş kontrol sisteminin bir bileşeninde olası bir üretim hatası konusunda uyardığını söyledi.

Misyon başlangıçta, İtalyan Hava Kuvvetleri ve Roma merkezli hükümet kurumu Ulusal Araştırma Konseyi’nden ücretli üç mürettebat üyesini taşımak için Eylül sonu veya Ekim ayı başlarında yapılması planlanıyordu.

FAA, Temmuz ayında milyarder Richard Branson’ı uzaya götüren ve geçen hafta SpaceShipTwo uçuşlarını, ajans olayla ilgili nihai raporu onaylayana veya sorunların kamu güvenliğini etkilemediğini belirleyene kadar yasaklayan uçuşu araştırıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>