Virgin Galactic uzaya ulaşmak üzere

0

Virgin Havayollarının sahibi Sir Richar Bronson’un uzay turizmi için kurduğu şirketi Virgin Galactic, kendi tasarımı ve üretimi olan uzay gemisi VSS Unity’nin testlerinde uzayın sınırına kadar ulaştı.

Kazadan sonra her şey yeniden

10 yıla yakındır uzaya turist taşımak için test çalışmaları yapan, ilk uzay gemisi atmosfer dışına çıktıktan sonra tekrar giriş sırasında parçalanan ve test pilotu hayatını kaybeden Virgin Galactic bu kazadan sonra tüm çalışmalarına sıfırdan başlamıştı.

Yeni uzay gemisi VSS Unity’yi şimdi atmosfer dışına ve daha önce çıkılmamış yüksekliğe çıkarmayı planlayan Virgin Galactic ayrıca gemiye yolcuların ağırlıklarını simüle edecek kadar ağırlık da yükleyecek. 

Şirketin kurucusu Richard Bronson ise Virgin Galactic ile kendisinin de uzaya çıkacağının altını çizerek şirkete karşı düşen güveni yeniden düzeltmeye çalışıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>