Virgin Galactic’in eski CEO’su uzaya gidiyor

0

Virgin Galactic eski CEO'su

Virgin Galactic’in eski CEO’su Whitesides, uzay uçuş testinde yer alacak. Whitesides, uzaya gidenler arasına katılıyor.

Virgin Galactic’in eski CEO’su testlere katılacak

Virgin Galactic’in eski CEO’su George Whitesides, şirketin bir sonraki uzay uçuşu testinde uçacak. Duyuru, Richard Branson’ın kendi uzay uçuşunun ardından, şirkete on yıl boyunca liderlik ettiği için Whitesides’a teşekkür etmesinden sonra yapıldı.

Whitesides, şirketin CEO olarak Michael Colglazier’i getirdiği geçen yıl şirketin baş uzay görevlisi rolüne geçmeden önce 2010’dan 2020’ye kadar Virgin Galactic’in CEO’suydu. Whitesides şimdi ise Virgin Galactic’in uzay danışma kuruluna başkanlık ediyor.

Garver, Branson’ın kutlamada bahsettiği sıradaki mürettebatın tek üyesinin Whitesides olduğunu ve uzay uçuşuna üç kişinin daha katılmasının beklendiğini söyledi.

Lansmanın zamanlaması henüz bilinmiyor, ancak Virgin Galactic daha önce yaz sonlarında iki uzay uçuşu testini tamamlamayı hedeflediğini söylemişti. Virgin Galactic’in son iki uzay uçuşu arasında 50 günlük bir boşluk vardı. Bu nedenle Whitesides’ın fırlatılması, şirketin hazırlanmak için benzer bir süre alması durumunda Ağustos sonu veya Eylül başında gerçekleşebilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>