Virginia geniş bant erişimi yatırımı yapıyor

0

Virginia geniş bant

Virginia geniş bant yatırımı için yeni bir fon kullanacak. 700 milyon dolarlık fon, kurulumları hızlandıracak.

Virginia geniş bant yatırımı için 700 milyon dolar ayırdı

Vali Ralph Northam yaptığı açıklamada, Virginia’nın eyalet genelinde yetersiz hizmet alan topluluklarda geniş bant kurulumlarını hızlandırmak için 700 milyon dolarlık Amerikan Kurtarma Planı fonu kullanacağını duyurdu.

Virginia, yatırımla birlikte ABD’de evrensel geniş bant erişimi sağlayan ilk eyaletlerden biri olma yolunda olduğunu söylüyor.

Commonwealth genelinde tahmini 233.500 ev ve işletme, Federal İletişim Komisyonu’nun yetersiz hizmet alan bir yer olarak kabul edeceği kategoriye giriyor. 25 Mbps indirme hızlarına ulaşabilecek bir internet bağlantılarına sahip değiller. Devlet, ek finansmanın, daha önce planlandığı gibi 2028 yerine 2024’ün sonunda bu yerleri daha hızlı internete bağlamasına izin vereceğini tahmin ediyor. Dahası, bu bağlantıların “çoğunluğu” önümüzdeki 18 ay içinde tamamlanacak.

Vali Northam, “Commonwealth’imizdeki dijital uçurumu kapatmanın ve internet hizmetini 21. yüzyılın gerekliliği gibi ele almanın zamanı geldi – sadece bazıları için bir lüks değil, herkes için önemli bir yardımcı program” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>