Visa kripto danışmanlık hizmeti başlattı

0

Visa kripto danışmanlık

Finansal kurumlar için Visa kripto danışmanlık hizmeti başlattı. Kripto alanında Visa’nın böyle bir hizmet başlatması, sürpriz oldu.

Visa kripto danışmanlık hizmet iharekete geçti

Dünyanın en büyük ödeme işlemcisi Visa, dijital para birimlerinin benimsenmesi hız kazanırken, bankacılık müşterileri ve tüccarları için küresel bir kripto danışmanlık hizmeti başlattı.

Şirket hareketin, kripto teklifleriyle müşterileri çekmek veya elde tutmak isteyen finansal kurumları, para karşılığı olmayan tokenleri (NFT’ler) araştırmak isteyen perakendecileri veya dijital para birimlerini keşfeden merkez bankalarını hedeflediğini söyledi.

Visa’nın hizmetleri arasında kurumları kripto para birimleri konusunda eğitmek, müşterilerin ödeme işlemcisinin ağını dijital teklifler için kullanmalarına izin vermek ve arka uç operasyonlarını yönetmeye yardımcı olmak yer alıyor. Visa tarafından yapılan yeni bir küresel araştırma, ankete katılan kripto sahiplerinin yaklaşık yüzde 40’ının, önümüzdeki 12 ay içinde ana bankalarını kripto ile ilgili ürünler sunan bir bankaya büyük olasılıkla veya çok büyük olasılıkla değiştireceklerini söyledi.

Visa, bankacılık ortakları aracılığıyla dijital para biriminin satın alınmasına, satılmasına ve saklanmasına izin verecek hizmetleri bu yıl başlatmaya hazırlanıyor.

Ayrıca, kullanıcıların satın alımlarda bitcoin kazanmalarına izin veren bir dizi Visa kart programı vardır ve ağ, müşterisine, ödeme ağındaki işlemleri yapmak için değeri doğrudan ABD dolarına sabitlenmiş bir stabilcoin kripto para birimi olan USD Coin’i kullanmasına da izin verecektir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>