Visa kripto para hamlesini duyurdu

0

Visa kripto para

MasterCard’ın ardından Visa kripto para hamlesini duyurdu. Visa, bitcoin ve diğer kripto para birimlerini desteklemeyi hedefliyor.

Visa kripto para desteği sunacak mı?

Finans sektörünün dev ismi MasterCard, geçtiğimiz günlerde Accelerate programını duyurmuştu. Bu program kapsamında MasterCard, kripto iş ortakları için MasterCard entegrasyonu yapacağını belirtmişti.

MasterCard’ın ardından kripto para piyasasına yönelik bir diğer önemli hamle de Visa tarafından geldi. Visa tarafından yayınlanan blog yazısında, gelecekte dijital para birimleri ile ilgili daha fazla girişimde bulunma ve kripto para varlıklarını destekleme hedefi duyuruldu.

Dijital para stratejisini geliştiren ve genişleten Visa, bu alanda faaliyet gösteren Anchorage’e yatırım yaptığını belirtti. Ayrıca gelecekte dijital ödemelere daha fazla kişinin ulaşmasının hedeflendiği belirtildi. Visa, bu nedenle paranın geleceğine yönelik çalışma yürütenleri daha fazla destekleyeceğini belirtiyor. İlerleyen aylarda bu konuda daha fazla ayrıntı paylaşılacağı da vurgulanıyor.

Yayınlanan blog yazısı, Visa’nın daha fazla dijital para birimi girişimini destekleyeceğini gösteriyor. Özellikle de güvenlik, gizlilik konusunda güçlü bir duruş gösteren dijital para birimleri, Visa’nın oldukça dikkatini çekiyor. Kripto paralara oldukça yakın duran Visa, ilerleyen süreçte kripto paralar için destek de sunabilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>