Visa Plaid girişimini satın aldı

0

Visa Plaid

Dünyanın en büyük dijital ödeme platformlarından biri olan Visa Plaid girişimini satın aldı. Bu satın almayla Plaid, en değerli markalardan biri haline geldi.

Visa Plaid ile büyüyecek

Dijital ödeme teknolojileri alanındaki gelişmelerle, müşteriler dijital ödeme yapma alışkanlığı gösteriyor. Küresel ölçekli dev şirketler de yatırımlarını bu yönde yapmaya ve yeni teknolojiler geliştirmeye ağırlık gösteriyor.

Yapılan analizlere göre 2015 yılında para transferlerinin yüzde 18’i yeni teknolojiler aracılığıyla yapıldı. 2019 yılında ise müşterilerin yüzde 75’lik kısmı finans teknolojilerini kullandı.

FinTech alanında dünya devi şirketlerden biri olan Visa, bu alanda bağımsız olarak faaliyet gösteren Plaid girişimini satın aldığını duyurdu. Visa, bu satın alma için 5.3 milyar dolarlık ödeme yaptı. Plaid, bağımsız bir platform olarak faaliyetlerine devam edecek ancak Visa müşterileri için de teknoloji sağlayacak.

Visa, Plaid girişimi için ilk dönemlerde yatırım da yapmıştı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>