Techinside Google News
Techinside Google News

Vision Fund personel sayısını azaltıyor

SoftBank Group Corp, Vision Fund yatırım kolundaki personel sayısını en az yüzde 20 oranında azaltmayı planlıyor.
- Advertisement -

SoftBank Group Corp, Vision Fund yatırım kolundaki personel sayısını en az yüzde 20 oranında azaltmayı planlıyor. CEO Masayoshi Son’un 30 Haziran’a kadar olan altı ayda birimde 50 milyar dolarlık rekor bir kayıpla maliyetleri düşürme sözü vermesinin ardından, işten çıkarma kararı açıklandı. Holdingin en az 100 pozisyonu ortadan kaldırması planlanıyor.

SoftBank , Ağustos ayında Son’un Vision Fund’ın işgücünü azaltacağını ve grup genelinde maliyetleri azaltacağını söylemesiyle yatırım faaliyetlerini azalttı. Son: “Kutsal alanlar olmadan maliyetleri düşürmemiz gerekiyor” dedi.

Hem ön hem de arka ofislerdeki kıdemli ve genç çalışanların daha önce hiç görülmemiş bir şekilde incelendi belirtildi. İddialara göre ABD’de Latam personeli dahil 200 kişi, İngiltere’de 150 kişi, Çin’de 50 kişi işten çıkarlabilir.

Ağustos ayında 65 yaşına giren Son, 40 yıl önce kurduğu şirkette giderek artan bir sorumluluk üstleniyor. Operasyon Direktörü Marcelo Claure bu yılın başlarında ayrılırken, eski Strateji Başkanı Katsunori Sago 2021’de istifa etti.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir