Visual Studio Code güncelleme aldı

0

Visual Studio Code güncelleme

Microsoft Visual Studio Code güncellemesi yayınladı. 2021 Ocak güncellemesiyle Visual Studio Code yeni özelliklere sahip oldu.

Visual Studio Code güncellemesi ile gelen yenilikler

Başta C++ ve C# olmak üzerre PHP, Python, HTML, CSS ve Java gibi programlama dillerini destekleyen Visual Studio Code, yazılım geliştirme alanında önemli bir role sahip. Microsoft, Visual Studio Code için yeni bir güncelleme yayınladı.

V1.53 isimli Ocak 2021 güncellemeyle yazılım geliştiricilere önemli yenilikler sunuluyor. Bu kapsamda editör sekmesinde durum dekorasyonları ekleme, arama modunu özelleştirme öne çıkan özellikler arasında yer alıyor.

Emmet iyileştirmeleriyle ise kullanıcılara daha yüksek performans sağlanıyor. Remote Development’ta ise yapılandırmaları öğrenme imkanı sunulmuş durumda.

JavaScript’teki hata ayıklama özelliğinde geliştiricilere yazılım geliştirme sürecinde küçük bir rehber sunuluyor. Markdown ön izlemede ise resimler değiştirildiğinde otomatik güncelleme yapılıyor.

Yeni güncelleme tasarımsal ve teknik anlamda çeşitli iyileştirmeler içeriyor. Ayrıca Microsoft bu güncellemede çeşitli hataları da gidermiş durumda.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>