Vitol ile BYD ortaklık kurdu

0

Vitol ile BYD

Enerji ticareti firması Vitol ile BYD ortaklık kurdu. Bu ortaklığın elektrikli araç altyapısını geliştirme noktasında önemli bir adım olacağı belirtiliyor.

Vitol ile BYD ortaklık kurduğunu duyurdu

Enerji ticareti firması Vitol yaptığı açıklamada, bazı pazarlarda elektrikli araç altyapısını genişletmek için Çinli BYD ile ortaklık kurduğunu söyledi.

Açıklamada, “Birlikte belediye, kurumsal ve diğerlerine elektrikli araçlar, şarj altyapısı ve depo tasarımı dahil olmak üzere kapsamlı bir çözüm sunacaklar.” dedi. Vitol şu anda Kolombiya, Bogota’da 300’den fazla elektrikli otobüs kullanıyor ve Güney Amerika’da ve daha uzaklarda ek fırsatlar arıyor.

Vitol’ün yenilenebilir enerji başkanı Andrew de Pass yaptığı açıklamada, “Potansiyelden heyecan duyuyoruz ve önümüzdeki yıllarda filomuzu on kat büyütmeyi amaçlıyoruz” ifadelerine kullandı. Bu ortaklık, elektrikli araçların yaygınlaşmasında kamu kurumlarının, enerji firmalarının ve üreticilerin ortak bir şekilde çalışması gerekliliğini bir kez daha gösterdi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>